Ahlat Belediyesi

BELEDİYE BAŞKANIMIZ A. MÜMTAZ ÇOBAN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 102. YIL DÖNÜMÜ MÜNASEBETİ İLE BİR MESAJ YAYINLADI:

  Belediye Başkanımız A. Mümtaz Çoban 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 102. Yıl Dönümü münasebeti ile bir mesaj yayınladı:
  "Bundan 102 yıl önce Çanakkale'de yazılan destanı ve bu destanın tüm kahramanlarını bir kez daha minnetle yad ediyorum. Çanakkale, bin yıllık tarihimizin her anına damga vuran istiklal ve istikbalimiz konusundaki kararlılığımızın, iman gücünün, çok büyük fedakarlıklarla bir kez daha teyit edildiği yerdir. Azmin ve imanın gücüyle tarihte eşine çok az rastlanan bu büyük destan, namusu bildiği vatanının ve milletinin bekası için gözlerini kırpmadan canlarını vermeyi göze alan yüz binlerce kahramanın eseridir. "Biz aslında kimiz?" sorusunun cevabını merak edenler Çanakkale'ye bakmalıdır.
  Çanakkale Zaferi, binlerce yıllık şanlı tarihe sahip milletimizin, son 2 asırdır yaşadığı hüsrandan silkinişinin, adeta kendi küllerinden yeniden dirilişinin sembolüdür. Milletimizin en seçkin, en yetişmiş, en verimli nesillerini feda etme pahasına Çanakkale'de fitilini tutuşturduğu ateş, kendimizde Kurtuluş Savaşını verecek gücü bulmamız ve yeni devletimizi kurmamızla sonuçlanmıştır. Geçmişimizden aldığımız her dersin, geleceğimizi aydınlatan bir ışık olduğunu unutmamalıyız. Çanakkale bizim için, 102 yıl sonra da çok güçlü bir şekilde önümüzü aydınlatan derslerle doludur. Bir kez daha Çanakkale Zaferi'nin 102. yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, bu zaferde payı olan tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyorum." açıklamalarında bulundu.

   
   
  © Ahlat Belediyesi 2018
  E-Bülten Aboneliği
  web tasarım - biiclick